Korálky a symboly

Měsíc, síla, láska a rozvoj

Symbol měsíce se nachází téměř ve všech kulturách. Představuje kruh věčného života a svému nositeli zajišťuje nespoutaný volný rozvoj života, věčný růst, sílu a lásku.

mesic

Květiny, život a jeho pomíjivost

Květiny symbolizují život, ale také jeho pomíjivost a smrt. Královnou západní květeny je bezesporu růže.

Květina, která kvete a uvadá, je stejně jako strom symbolem cyklu zrození, života a smrti. Je krásná, ale zároveň jemná a křehká. Může být ovšem i zrádná, omamná či jedovatá. Symbolizuje život, ale i jeho pomíjivost a smrt. Květiny jsou ovšem spojeny i s přírodní magií, vílami a elfy.

kvetina

Srdce

Co jiného by mohlo být srdce než symbol lásky a vše s ní spojené?

Srdce představuje stylizované listy břečťanu. Ty se objevují ve starých orientálních kulturách na vázách a freskách již kolem roku 3000 před naším letopočtem. Postupně se symbol břečťanu  dostal do Evropy, kde jej převzali Řekové, Etruskové a později Římané.

srdce

Spirála, život a energie

Spirálu můžete najít běžně v přírodě. Je symbolem života a energie. Kolik spirál lze najít ve vesmíru? Nekonečno? Největší i nejmenší útvary stvoření mají tvar spirály – neboli „Jak nahoře, tak dole.“ Spirála je symbolem cest do vlastního nitra i z něho.

spirala

Jin Jang, harmonie v pohybu

Symbol jin a jang pochází z čínské tradice a vyjadřuje ženský a mužský princip. Jsou spojením rovnováhy a harmonie bytí.

Jin je symbolem ženského principu, je to temnota, vlhkost, chlad, přijímání, noc, emoce, duchovnost. V naší evropské tradici je to Luna.

jinajang

Stránka 1 z 3 - 11 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.