Drak, symbol síly

Draci se vyskytují v legendách celého světa. Jsou zobrazováni jako velká a silná stvoření s magickými a duchovními vlastnostmi. Reprezentují divoké síly přírody a moudrost.

drak

Draci mají velký význam a jsou oblíbení především v kultuře Japonska a Číny, kde představují 4 elementy a 4 světové strany. Jsou symbolem moci nadpřirozené, ale i světské. Čínská mytologie považuje draky za naše dávné předky, z nichž vzešlo lidstvo. Řada historických postav o sobě tvrdila, že jsou potomky nesmrtelných a mocných draků.

Západní křesťanská kultura má naopak z draků strach, drak byl považován za zosobnění zla. Boj svatého Jiří s drakem lze chápat také jako boj křesťanství se starými pohanskými silami. V předkřesťanské Evropě drak ztělesňoval sílu a moc a byl oblíben Kelty. Ti ho považovali ze ztělesnění moci, vědění a také strážce pokladů.

Symbol draka představuje silného spojence, dračí ochranu a moc. Také odhání zlé duchy z mysli a od bran domova a chrání před pomluvami a negativním vlivem.

Drak je považován za ušlechtilou bytost se silnou magickou silou. Má schopnost chránit sebe i svůj rod, ukazuje sílu a věrnost. Umí se proměnit v dravce, má v sobě však i jemnost a lásku.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.