Hvězda ukazuje cestu

Hvězdy fascinují lidstvo od pradávna. Pro námořníky představovaly orientaci a ukazovaly cestu. I biblické krále na cestě za Mesiášem vedla jasně zářící hvězda.

Obecně jsou hvězdy symboly moudrosti a duchovního vedení. Svit hvězd je metaforou světla moudrosti prorážejícího temnotu nevědomosti.

hvezda

Staré národy sledovaly pohyb souhvězdí a planet a odvozovaly od jejich pohybu budoucí události. Hvězdy rozhodovaly o životě jednotlivců i celých říší a byly spojeny s jejich osudem. Člověk v údivu zvedá hlavu vzhůru a dívá se na noční oblohu plnou hvězd. V tu chvíli nelze nemyslet na to, co je tam daleko, jaká jsou tajemství přírody a co je smysl našeho bytí.

V mnoha kulturách hvězdy či souhvězdí symbolizují božstva a mytologické bytosti, které mají vliv na osudy těch, kdo se narodili v jejich znamení. Jinde považují hvězdy za duše mrtvých. Jitřenka je naopak symbolem života.

Hvězdy ukazují směr, kam máme jít. Náš život je spojený s hvězdami a dle starých filosofů i my lidé a naše hmotná těla jsme tvořeni pouhým hvězdným prachem – „Prach jsi a v prach se obrátíš.“ Zároveň však máme i spoustu hvězdných schopností, které ne vždy zcela využijeme.

Nechť vždy na nebi září jasná hvězda, která nám ukáže správný směr!

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.