Spirála, život a energie

Spirálu můžete najít běžně v přírodě. Je symbolem života a energie. Kolik spirál lze najít ve vesmíru? Nekonečno? Největší i nejmenší útvary stvoření mají tvar spirály – neboli „Jak nahoře, tak dole.“ Spirála je symbolem cest do vlastního nitra i z něho.

spirala

Pravotočivá spirála je konstruktivní, vydává energii. Točí se jako hodiny, stejným směrem rostou i rostliny. Tento směr posiluje představivost a posiluje plnění přání a cílů. Představuje omlazení a regeneraci.

Levotočivá spirála je destruktivní, bere energii a rozptyluje ji do prostoru. Může pomáhat zbavit se negativní energie a léčit nemoci.

Je to starobylý symbol energie, o níž se soudilo, že plyne ve spirálách a toku života. U Mayů je znakem zimního slunovratu a Nového roku, v Polynésii znamená nesmrtelnost.

Spirála se často objevuje v architektuře jako spirálová schodiště. Jsou symbolem postupného povznesení k novému poznání. Fyzicky i symbolicky jde o cestu k novým, neznámým výšinám.

Spirálu používaly staré národy při cestování do jiných světů a realit. Dle starých národů přírodní cykly, běh světa i náš život probíhá ve spirále. Staré události se vracejí zpět, ale v nových souvislostech.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.